/kurucumuzun-mesaji_171mustafa-oncel.jpg

Selçuklu Holding’in ve bünyesinde faaliyet gösteren İLKO İlaç San. ve Tic. A.Ş'nin sektördeki faaliyetleri onursal başkan Mustafa Öncel’in 1960’lı yıllarda majistral ilaç üretimi ile başlayan eczane eczacılığına ve sonrasında ilaç sektöründeki yatırımlarına dayanmaktadır.

1929 yılında Konya'nın Doğanbey nahiyesinde doğan ve Konya Erkek Lisesi'nin ardından 1953 yılında İstanbul Tıp Fakültesi Eczacılık Okulu'ndan mezun olan Mustafa Öncel, mezuniyeti sonrasında çalışma hayatına Çankırı Devlet Hastanesi'nde eczacı olarak başlamıştır.

1956 yılında serbest meslek hayatına geçen Ecz. Mustafa Öncel, ilk eczanesini Isparta'nın Yalvaç ilçesinde açmış, daha sonra Konya'da ilk olarak Işık Eczanesi'ni, ardından da Büyük Eczane'yi kurarak uzun yıllar serbest eczacılık yapmıştır. 

Ecz. Mustafa Öncel’in 1973 yılından itibaren ilaç sanayinde yaptığı yatırımlar, uluslararası ortaklıklara satış başarısı ile sonuçlanmıştır.

Elli yılı aşkın bu bilgi ve birikim; günümüzde, Selçuklu Holding’in sektördeki bu mirasını zirveye taşımak amacıyla 2012 yılında faaliyete geçen İLKO İlaç ile devam etmektedir.

 

  • SAYFAYI PAYLAŞ