İLKO İlaç ve Servier arasında stratejik işbirliği anlaşması imzalandı

Fransız ilaç firması Servier ile İLKO İlaç arasında yapılan stratejik işbirliği anlaşması, 1 Nisan 2016 Cuma günü yapılan basın toplantısı ile kamuoyuna duyuruldu. 
Türkiye pazarına yönelik ürünlerinin üretimini yerelleştirme kararı alan Servier’in anlaşma çerçevesinde,  ülkemizdeki iki yerli üretim ortağından biri İLKO İlaç oldu. Anlaşma ile 18 ay içerisinde 21 milyon kutuluk üretim Türkiye’ye taşınacak ve bu üretimlerin önemli bir kısmı İLKO İlaç tarafından yapılacak.

Basın toplantısında konuşan İLKO İlaç Genel Müdürü Hatice Öncel, Servier ile yapılan stratejik iş birliğinden duydukları memnuniyeti dile getirerek şunları söyledi:  ‘Avrupa GMP sertifikasına sahip ve ileri teknolojiyle donatılmış olan üretim tesislerimiz, oluşturulan işbirliği kapsamında her iki firmanın mevcut ve geleceğe yönelik planlarına cevap verecek güçtedir.  Üretim imkânlarımız yanında, Servier ve İLKO İlaç’ın iş anlayışı ve gelecek vizyonundaki uyum, bu anlaşmanın gerçekleşmesine önemli katkı sağlamıştır. Bugün ilan ettiğimiz anlaşma çerçevesinde, mevcut üretim tesislerimizin kullanmasının yanı sıra, İLKO İlaç olarak; üretilecek ürünlerin bir kısmına yönelik yeni yatırımlar da yapacağız. Söz konusu ilave teknolojik altyapı ile yeni istihdam imkanı da sağlayacağımızı özellikle belirtmek isterim.’

Servier Türkiye Genel Müdürü Philippe Mea’nın yanı sıra Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Eyüp Gümüş’ün de katıldığı basın toplantısı, imza töreni ve plaket takdimi ile sona erdi. 

  • SAYFAYI PAYLAŞ