İLKO Argem

 

İLKO İlaç yaşam süresini uzatan ve hayat kurtaran ‘yenilikçi’ ürünleri kullanıma sunmayı ve ilaç üretiminde fark yaratarak bu endüstriye değer katmayı hedeflemektedir. Bu amaçla Hacettepe Üniversitesi Teknokent’te kurulan Ar – Ge merkezi  İLKO ARGEM, geleceği düşünerek attığımız adımlardan biridir. 2.600 m² kapalı alana sahip İLKO ARGEM analitik ve galenik laboratuvarlar olmak üzere iki ana birimden oluşmaktadır.  Uzman kadrosu ve üstün laboratuvar donanımı ile yürütülen Ar-Ge çalışmalarında ileri teknolojiye dayalı özgün ürünler geliştirmektedir.

Ayrıca; geçtiğimiz yıl, Teknopark İstanbul içerisinde İLKO ARGEM Biyoteknoloji Ar-Ge Merkezi’nin kuruluşunu gerçekleştiren İLKO İlaç, biyoteknolojik ürünlerle ilgili Ar-Ge çalışmalarını bu merkezde sürdürmektedir. Türkiye’nin ilk biyoteknoloji Ar-Ge’si olma özelliği taşıyan merkez; rekombinant DNA teknolojisi araç olarak kullanılarak biyoteknolojik ilaçlar geliştirmek üzere çalışmalar yürütmektedir. İLKO Argem Biyoteknoloji Merkezi; biyobenzer, biyoüstün ve yeni nesil ilaçların üretilmesine olanak sağlayacak altyapıda kurulmuştur.

Bütün majör tedavi alanlarına yönelik çalışmalar yapmak üzere gerekli altyapıya sahip İLKO İlaç; sinir sistemi, sindirim sistemi, solunum sistemi, metabolizma, kardiyovasküler sistem, kas ve iskelet sistemi, dermatoloji, immünoloji, endokrinoloji ve enfeksiyon hastalıkları alanlarında tıbba hizmet vermektedir. İLKO ARGEM Biyoteknoloji Merkezi ise ilk aşamada kanser ve kansere bağlı hastalıklara yönelik olarak biyoteknolojik ürünler geliştirmek amacıyla çalışmalar yapmaktadır.

İLKO Argem, Türkiye’de Ar-Ge konusunda üniversite -sanayi işbirliği için de alt yapı oluşturularak, Teknokent bünyesinde bu ölçekte yapılan öncü ve örnek bir Ar- Ge yatırımıdır.


" Sağlığınız için araştırıyor ve geliştiriyoruz... "

 

  • SAYFAYI PAYLAŞ